Klasycystyczny budynek utrzymany w bardzo dobrych proporcjach, o klarownej architekturze i oszczędnym detalu. Jest on jednym z ostatnich reprezentantów frydrycjańskiej architektury reprezentacyjnej na terenie Kwidzyna.
Klasycystyczny, frydrycjański budynek – siedziba władz powiatu kwidzyńskiego została wzniesiona około roku 1800. W XIX wieku dobudowano na zapleczu oficynę. Od 1846 roku mieściła się tu Kasa Oszczędnościowa, a od zakończenia I wojny do 1945 roku w budynku mieszkał burmistrz Barkow.
Budynek murowany z cegły, tynkowany, boniowany, fundament z kamieni polnych łamanych, portyk frontowy wsparty na czterech kamiennych kolumnach doryckich. Dach naczółkowy kryty blachą, nad portykiem dach dwuspadowy.
Jednokondygnacjowy z użytkowym poddaszem. Do elewacji tylnej dobudowana parterowa, drewniana weranda częściowo przesłaniająca dwukondygnacjowy ryzalit z trójkątnym szczytem. Elewacja zachodnia z czterema przyporami. Wzniesiony na rzucie prostokąta z portykiem w fasadzie, płytkim ryzalitem na osi elewacji tylnej, oraz podestem schodów zewnętrznych przy elewacji wschodniej.
Opis powstał dzięki Panu Bogumiłowi z Kwidzyna