Aktualności
Co u nas nowego?

BGK dla JST i wszystko o finansowaniu Inicjatyw Społecznych w Gminach!
Fundacja Most the Most była obecna na XVI konferencji BGK dla JST. W tym roku konferencja odbywała się pod hasłem „Nowe Rozwiązania dla Finansów Samorządów”. Wczoraj, w ramach Konferencji odbył się panel dyskusyjny na temat finansowania inicjatyw społecznych na poziomie gminy. Brygida, Prezes Zarządu Fundacji Most the Most, pełniła rolę gospodarza i moderatora panelu.

Zgłoś swój pomysł dla zabytku!Rusza II Konkurs Nasz Zabytek dla mieszkańców Milicza, Sieradza, Kolnika, Czyżewa i Pasymia.
Od 22 maja trwa II Konkurs, w którym mieszkańcy tych miejscowości i okolic mogą zgłaszać Fundacji pomysły na nowe funkcje społeczne zabytków wyłonionych w I konkursie Nasz Zabytek.
Czas na zgłoszenia jest do 12 czerwca.
Właściciel zabytku może uzyskać nawet 1 mln zł na jego renowację i dostosowanie go do funkcji wybranych w konkursie.

1 mln na rewaloryzacje Pałacu Łubieńskich w Kolanie.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i aktywności mieszkańców, otwartości na współpracę władz Gminy Jabłoń oraz grantowi od Fundacji Most the Most, pałac Łubieńskich nie tylko uniknie dewastacji, ale stanie się miejscem integracji, edukacji i rozwoju dla mieszkańców.

Zakończony I Konkurs Nasz Zabytek – Krok naprzód w ochronie dziedzictwa kulturowego!
Z przyjemnością informujemy o zakończeniu I Konkursu Nasz Zabytek, organizowanego przez Fundację Most the Most. Konkurs obejmował województwa dolnośląskie, łódzkie, pomorskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie, a jego celem było wybranie zabytkowego obiektu, który zasługuje na rewaloryzację i nadanie mu nowej funkcji społecznej. Chcieliśmy przekazać Państwu rezultaty tej naszej inicjatywy.

Rusza Konkurs „Mocarzy Sztuki”
Nadszedł czas na kolejny etap kampanii „Mocarze Sztuki”, którego celem jest wyłonienie maksymalnie pięciu muzealiów, które otrzymają dofinansowanie na przeprowadzenie prac konserwatorskich w wysokości do 20 tysięcy złotych. O zwycięskich pięciu muzealiach zdecydują lokalne społeczności wysyłając swoje głosy na wybrane muzealia w organizowanym przez naszą Fundację Konkursie.

I etap kampanii „Mocarze Sztuki”
Program „Most the Music” to inicjatywa, która już dawno podbiła nasze serca i zdobyła dużą popularność wśród dzieci i ich rodziców. Dzięki chórom Most the Music dzieci z czterech gmin (Sicienko, Uniejów, Grajewo, Dzierżoniów) mają możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych, a także uczenia się współpracy i słuchania innych. Mogą też przełamać swoje nieśmiałości i stać się bardziej pewnymi siebie.

Muzyka łączy pokolenia i rozwija talenty”
Program „Most the Music” to inicjatywa, która już dawno podbiła nasze serca i zdobyła dużą popularność wśród dzieci i ich rodziców. Dzięki chórom Most the Music dzieci z czterech gmin (Sicienko, Uniejów, Grajewo, Dzierżoniów) mają możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych, a także uczenia się współpracy i słuchania innych. Mogą też przełamać swoje nieśmiałości i stać się bardziej pewnymi siebie.

Ruszamy z kolejną edycją konkursu „Nasz Zabytek”
Fundacja Most the Most rusza z kolejną edycją konkursu „Nasz Zabytek”, tym razem skierowaną do mieszkańców województw świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.
Konkurs jest dla każdego, kto chce wpłynąć pozytywnie na swoje otoczenie, poprzez przywrócenie świetności zabytkowym obiektom ze swojej okolicy. Zwycięski obiekt otrzyma dofinansowanie (do 1 000 000 PLN), które przeznaczy na rewaloryzację i dostosowanie do wybranej funkcji społecznej.

Zakończył się nabór zgłoszeń do drugiej w tym roku edycji I Konkursu Nasz Zabytek.
Nabór do I Konkursu „Nasz Zabytek” trwał od 13 marca do 10 kwietnia 2023 r. W tym czasie otrzymaliśmy 1761 zgłoszeń na rekordowo dużo, bo aż 163 stare budynki.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Wam miłości, spokoju i dużo zdrowia.
Pierwsza wzmianka o Młynie stojącym nad rzeką Lutynią pochodzi z ręcznie rysowanej mapy Prus Południowych z 1793 r. Nie wiadomo kto młyn wybudował ani kto był jego pierwszym właścicielem. Za to coraz wyraźniej i w jasnych barwach rysuje się przyszłość tego niezwykłego zabytku, perełki ziemi jarocińskiej.

Jak zwiększyć zaangażowanie społeczności lokalnych w budowaniu kapitału społecznego?
21 marca br. Fundacja Most the Most zorganizowała spotkanie, na które
zaproszenie przyjęli:
– właściciele zabytków, które zwyciężyły w Konkursie Nasz Zabytek (przedstawiciele gmin, miast i powiatów),
– przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa,
– przedstawiciele Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków,
– przedstawiciele Fundacji 8Marca,
– przedstawiciele Fundacji MODE,
– przedstawiciele Fundacji Empiria i Wiedza,
– przedstawiciele Fundacji BGK
– przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego

1 mln na rewaloryzację młyna pełnego tajemnic.
Pierwsza wzmianka o Młynie stojącym nad rzeką Lutynią pochodzi z ręcznie rysowanej mapy Prus Południowych z 1793 r. Nie wiadomo kto młyn wybudował ani kto był jego pierwszym właścicielem. Za to coraz wyraźniej i w jasnych barwach rysuje się przyszłość tego niezwykłego zabytku, perełki ziemi jarocińskiej.

Uwaga wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie i lubuskie! Kolejny zabytek z Waszego województwa ma szansę na milion złotych!
Ponownie rusza konkursu „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most. Aż cztery zabytkowe budynki (po jednym w każdym województwie) otrzyma dotację na rewaloryzację i szansę na nowe życie. Nabór zgłoszeń trwa od 13 marca do 10 kwietnia 2023 r.

Koniec naboru. Kto czeka na wyniki?
Otrzymaliśmy 2888 zgłoszeń do I Konkursu Nasz Zabytek w województwach: dolnośląskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i podlaskim. Jesteśmy pod wrażeniem, jak licznie mieszkańcy głosowali na zabytki, które chcieliby poddać rewaloryzacji.

Budynek Szkoły Ludowej w Binarowej stanowi przykład galicyjskiej architektury z przełomu XIX i XX wieku.
Teraz dawna szkoła w Binarowej otrzyma 1 mln na dofinansowanie rewaloryzacji. 2 marca Fundacja Most the Most i Gmina Biecz podpisały stosowną umowę. Podpisy na umowie złożyli: Brygida Ślabska – Prezes Fundacji Most the Most oraz Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Gminy Biecz. Umowę kontrasygnowała Skarbnik Gminy Biecz — Iwona Czeluśniak

Uwaga dolnośląskie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, pomorskie i podlaskie. To już ostatnie dni konkursu „Nasz Zabytek” w Waszych okolicach.
Aż 5 zabytkowych budynków (po jednym w każdym województwie) otrzyma od Fundacji Most the Most dotację na rewaloryzację i szansę na nowe życie.
Weź sprawy w swoje ręce i zdecyduj, który zabytek z Twojego województwa otrzyma szansę na milion złotych. Na zgłoszenia czekamy tylko do 5 marca!

Szyb Franciszek jest jednym z najstarszych zabytków przemysłowych w Rudzie Śląskiej. Teraz czeka go rewaloryzacja i nowe życie pełne ludzi z sąsiedztwa!
Zespół dawnego szybu Franciszek kopalni Wawel otrzyma 1 mln na dofinansowanie rewaloryzacji. 24 lutego Fundacja Most the Most i Miasto Ruda Śląska podpisały stosowną umowę. Podpisy na umowie złożyli: Brygida Ślabska – Prezes Fundacji Most the Most oraz Michał Pierończyk – Prezydent Miasta Ruda Śląska.

80 niezwykłych muzealiów zgłoszonych do pierwszego etapu Kampanii Mocarze Sztuki. Dziękujemy!
Jesteśmy pod wrażeniem skalą zainteresowania naszą Kampanią i jakością otrzymanych zgłoszeń. Lista muzealiów jest długa, atrakcyjna i bardzo zróżnicowana. Zgłoszone obiekty opowiadają historie miejsc i mieszkańców. Aplikacje w znakomitej większości zawierają ciekawe informacje na temat muzealiów, piękne zdjęcia lub materiały video. Otrzymaliśmy też dużo interesujących pomysłów na nowe sposoby ekspozycji obiektów, którym wspólnie przywrócimy dawny blask.

Uroczyste przekazanie prac malarskich na rzecz Fundacji Most The Most
Stowarzyszenie „w Koło sztuki” na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przekazało Fundacji Most the Most pięć prac malarskich laureatów XXVIII Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo – Malarskiego im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów, najstarszych klas liceów plastycznych, Rychwał 2022

Warsztaty muzyczne z udziałem Adama Sztaby
Dzięki cyklicznym spotkaniom z profesjonalnym aranżerem i kompozytorem nasi podopieczni rozwijają warsztat wokalny, a także mają niepowtarzalną możliwość poznania metody pracy zawodowego muzyka.

Zbliża się koniec naboru zgłoszeń w Kampanii Mocarze Sztuki!
Już tylko do 20 lutego Muzea z całego kraju mogą składać wnioski w ramach kampanii Mocarze Sztuki.
Zachęcamy do wskazania muzealiów, dzieł sztuki, którym warto przywrócić świetność. Dzięki zaangażowaniu w kampanię Mocarze Sztuki można zdobyć maksymalnie do 20 000 PLN na obiekt.

Uwaga dolnośląskie, łódzkie, pomorskie warmińsko-mazurskie i podlaskie! Kolejny zabytek z Waszego województwa ma szansę na milion złotych!
Mieszkasz w województwie dolnośląskim, łódzkim, pomorskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim? Chcesz pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i zostać lokalnym bohaterem? Interesujesz się lokalną historią, kulturą, ochroną zabytków? Znasz w swojej okolicy zabytkowe miejsca, którym warto dać nowe życie? Weź udział w konkursie „Nasz Zabytek”. Nabór zgłoszeń rusza 6 lutego i potrwa do 5 marca 2023 r.

Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia
351 zgłoszeń – to wynik II Konkursu Nasz Zabytek w województwach mazowieckim, lubelskim i podkarpackim. Podczas trwającego 3 tygodnie naboru zgłoszeń (13.01- 03.02.2023) mieszkańcy przesyłali nam swoje pomysły na nową funkcję społeczną dla: „Domu Zośki” w Piasecznie, Pałacu Łubieńskich w Kolanie i Spichlerza w Nowym Siole.

Za nami trzy spotkania z mieszkańcami.
Mieliśmy okazję poznać ludzi prawdziwie zaangażowanych w sprawy swojego sąsiedztwa. Tych, którzy głosowali w I Konkursie, promowali jego ideę i zachęcali znajomych do wzięcia w nim udziału. Tematem przewodnim wszystkich spotkań był rozmowy na temat proponowanych funkcji społecznych zwycięskich zabytków.

Jest wiele dzieci, które lubią śpiewać, ale …
Jest wiele dzieci, które lubią śpiewać. Nie wszystkie jednak mają możliwość swoje umiejętności wokalne trenować pod okiem profesjonalnych edukatorów, a następnie prezentować na scenie, w teatralnym anturażu i co najważniejsze przed znaną, lubianą i bardzo życzliwą publicznością.

Uroczyste przecięcie wstęgi rozpoczęło nowy etap w historii Dworu w Niećkowie!
Dwór w Niećkowie nie tylko odzyskał dawną świetność, ale także będzie miejscem integracji, edukacji i rozwoju dla mieszkańców. Wszystko dzięki grantowi w wysokości 1 mln złotych od Fundacji Most the Most.
W pierwszej edycji Konkursu Nasz Zabytek przeprowadzonej w województwie podlaskim zwyciężył Dworu w Niećkowie.

Uwaga mieszkańcy Piaseczna, Kolana – Kolonii i Nowego Sioła. Trwa II Konkurs Nasz Zabytek.
Willa rodziny Zawadzkich – „Dom Zośki” w Piasecznie, Pałac Łubieńskich w Kolanie – Kolonii oraz Spichlerz w Nowym Siole zwyciężyły w I Konkursie Nasz Zabytek w województwach: mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.
Od 13 stycznia trwa II Konkurs, w którym mieszkańcy tych miejscowości i okolic mogą zgłaszać Fundacji pomysły na funkcję społeczną zabytków. Czas na zgłoszenia jest do 3 lutego.

„Dom Zośki” w Piasecznie, Pałac Łubieńskich w Kolanie oraz Spichlerz w Nowym Siole – zwycięzcami I Konkursu Nasz Zabytek
Dla Fundacji Most The Most był to czas pracowity, różnorodny i pełen wyzwań, nie zabrakło też wzruszeń. Spotkaliśmy niezwykłych, inspirujących ludzi i udało nam się zrealizować wiele ważnych zadań.
Oto jak ten rok wyglądał w liczbach:

Podsumowanie 2022 roku!
Dla Fundacji Most The Most był to czas pracowity, różnorodny i pełen wyzwań, nie zabrakło też wzruszeń. Spotkaliśmy niezwykłych, inspirujących ludzi i udało nam się zrealizować wiele ważnych zadań.
Oto jak ten rok wyglądał w liczbach:

Przytoń: Umowa podpisana!
1 milion złotych otrzyma od Fundacji Most the Most Gmina Drawsko Pomorskie – właściciel zabytkowego dworu w Przytoniu – zwycięzcy konkursu Nasz Zabytek w województwie zachodniopomorskim.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Przytonia i okolic, otwartości na współpracę Gminy oraz grantowi Fundacji Most the Most, zabytkowy dwór nie tylko odzyska dawną świetność, ale także nową funkcję – będzie miejscem integracji, edukacji i rozwoju dla mieszkańców.

Mocarze Sztuki / nowa kampania społeczna
Celem kampanii Mocarze Sztuki jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Chcemy kreować poczucie odpowiedzialności za stan dóbr kultury. Zachęcać do włączania się firm, instytucji i stowarzyszeń w finansowanie prac konserwatorskich przy muzealiach. Kampania ma charakter ogólnopolski, a wybór muzealiów będzie organizowany cyklicznie.

Kolęda w prezencie
Boże Narodzenie to czas wypoczynku i rodzinnych spotkań. Dla wielu z nas jest to również okazja do wspólnego kolędowania.
W tym roku mamy dla Was w prezencie najpiękniejszą polską kolędę – „Oj, Maluśki, Maluśki”.
W wykonaniu kolędy udział wzięli pracownicy BGK z rodzinami oraz dzieci z Chóru Most the Music z Tuszyna.

Świąteczny Koncert Rodzinny w Kruszynie
Jak brzmią Święta w Most the Music? Uroczyście, radośnie i bardzo profesjonalnie! Przekonali się o tym rodzicie i bliscy dzieci ze szkoły podstawowej w Kruszynie oraz mieszkańcy miasteczka i okolic.
10 grudnia odbył się Świąteczny Koncert Rodzinny organizowany w ramach programu Most The Music. Tego wieczoru, poza kolędami i lubianymi, świątecznymi melodiami usłyszeliśmy utwory, których wykonanie dzieci z chóru Most the Music ćwiczyły od września.

Zabytkowy Budynek Dworski „Murowaniec” odzyska dawny blask i będzie znowu służył mieszkańcom.
8 grudnia Fundacja Most the Most i Gmina Moskorzew podpisały umowę o wartości 1 mln zł na dofinansowanie rewaloryzacji „Murowańca”. Obiektu, który zwyciężył w konkursie Nasz Zabytek w województwie świętokrzyskim. O zwycięstwie „Murowańca” zdecydowało zaangażowanie i solidarność mieszkańców Moskorzewa i okolic.

Przedświąteczny czas to intensywny okres również w chórach Most The Music.
Dzieci z tuszyńskiego zespołu odwiedziły Filharmonię Sudecką w Wałbrzychu. Głównym punktem programu wycieczki był spektakl pt.: „Mikołaj w Filharmonii” pod batutą Agnieszka Franków-Żelazny. Wykonawcami koncertu byli Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej i Chór dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Sudeckiej.

Ruszył Rządowy Program Odbudowy Zabytków. Nabór wniosków trwa do 17.03.2023 r.
Ruszył Rządowy Program Odbudowy Zabytków – jest to Program, który wesprze samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i uchroni przed degradacją i niszczeniem.
Nabór wniosków trwa do 31.01.2023 r.

460 zgłoszeń na pomysł funkcji społecznej zabytków z Binarowej, Rudy Śląskiej i Wilkowyi.
460 zgłoszeń – to wynik II Konkursu Nasz Zabytek w województwie małopolskim, wielkopolskim i śląskim. Podczas trwającego 3 tygodnie naboru zgłoszeń (7 – 27.11. 2022 r.) lokalne społeczności przesyłały nam swoje wspaniałe pomysły na nową funkcję społeczną:
· Budynek dawnej szkoły ludowej w Binarowej – 246 zgłoszeń
· Szyb Franciszek w Rudzie Śląskiej – 132 zgłoszenia
· Młyn nad Lutynią w Wilkowyi – 82 zgłoszenia

Za nami inspirujące spotkania z mieszkańcami miejscowości Binarowa i Wilkowyja. Dziękujemy za gościnę!
W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniach z mieszkańcami okolic zabytków, które zwyciężyły w I Konkursie Nasz Zabytek w województwach małopolskim i wielkopolskim. Takie spotkania to doskonała okazja, by porozmawiać na temat celów konkursu i proponowanych funkcjach społecznych zwycięskich zabytków.

W Zespole Dworsko-Parkowym w Kruszynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego, Juliusza Zarębskiego i Fryderyka Chopina
18 listopada – mieszkańcy Gminy Sicienko i okolic mieli okazję wysłuchać recitalu Julii Kociuban. Młodej artystki uważanej za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia.
Z inicjatywy Fundacji Most the Most Kruszyn znalazł się na liście miast objętych cyklem koncertów „Z klasyką przez Polskę”, których organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Podpisaliśmy 8 umowę na sfinansowanie rewaloryzacji zabytkowego budynku.
1 mln złotych otrzyma od Fundacji Gmina Brusy – właściciel zabytkowego budynku gospodarczego – zwycięzcy konkursu Nasz Zabytek w województwie pomorskim.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Brus i okolic, otwartości na współpracę Gminy oraz grantowi od Fundacji Most the Most, budynek gospodarczy nie tylko odzyska dawną świetność, ale także będzie miejscem integracji, edukacji i rozwoju dla mieszkańców.

Budowa kapitału społecznego w lokalnych społecznościach -XV Konferencja BGK dla JST
W tym roku Fundacja Most the Most miała zaszczyt być gospodarzem jednego z sześciu bloków tematycznych. Nasz panel poświęcony był zagadnieniu budowy zaangażowania społecznego w lokalnych społecznościach. W panelu udział wzięli eksperci banku i przedstawiciele pięciu gmin, z którymi Fundacja Most The Most podpisała umowę w ramach konkursu Nasz Zabytek.

Uwaga mieszkańcy Binarowej, Rudy Śląskiej i Wilkowyi. Trwa II Konkurs Nasz Zabytek. Zgłoś swój pomysł!
Budynek dawnej szkoły ludowej w Binarowej, Szyb Franciszek w Rudzie Śląskiej oraz młyn nad Lutynią w Wilkowyi zwyciężyły w I Konkursie Nasz Zabytek w województwach: małopolskim, wielkopolskim i śląskim. Od 7 listopada trwa II Konkurs, w którym mieszkańcy tych miejscowości i okolic mogą zgłaszać Fundacji pomysły na funkcję społeczną zabytków. Czas na zgłoszenia jest do 27 lipca.

Już znamy trzech nowych zwycięzców I Konkursu Nasz Zabytek!
Uwaga, uwaga!
Ważna wiadomość dla mieszkańców woj.: małopolskiego, wielkopolskiego i śląskiego!
Oto zabytki, które zwyciężyły w I Konkursie Nasz Zabytek:

Zamykamy nabór zgłoszeń i dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
Dobiegł końca nabór zgłoszeń do I konkursu Nasz Zabytek w województwach: podkarpackim, lubelskim i mazowieckim. Mieszkańcy decydowali, które zabytki chcieliby poddać rewaloryzacji. Łącznie otrzymaliśmy 1567 zgłoszenia na 100 zabytków.

Kolejne spotkania chórów z Dyrektorem Artystycznym programu Most the Music
„Muzyka jest jedna i ma moc łączenia. Muzyka jest świętem, a my dziś będziemy wspólnie świętować” – tak Adam Sztaba przywitał dzieci ze szkoły Podstawowej w Kruszynie

Most the Music – udany start nowej inicjatywy!
Ruszyła nowa inicjatywa Fundacji Most the Most. Program Most the Music zakłada aktywizację dzieci i młodzieży poprzez udział w bezpłatnych zajęciach muzycznych.
Celem Programu jest m.in. wzmacnianie poczucie przynależności do grupy i poczucia sprawczości, budowa umiejętności pracy w zespole i zachęcanie do otwartości. Fundacja prowadzi pilotaż programu w 4 gminach, z których pochodzą zabytki – zwycięzcy dwóch pierwszych edycji konkursu Nasz Zabytek.

Dawna Synagoga w Barczewie z milionem na rewaloryzację od Fundacji Most the Most
To efekt podpisanej umowy między Fundacją Most the Most i Powiatem Olsztyńskim. Dzięki grantowi – 1 mln złotych – od Fundacji, zaangażowaniu mieszkańców Barczewa i okolic oraz otwartości na współpracę władz Powiatu Olsztyńskiego dawna Synagoga w Barczewie odzyska dawną świetność i co najważniejsze nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok będzie miejscem integracji społeczności lokalnej, edukacji i obcowania z kulturą.

Uwaga! Awaria.
Dziś, do godziny 13:00 miała miejsce awaria techniczna formularza do głosowania umieszczonego na stronie mostthemost.pl, w wyniku czego 7 zgłoszonych zabytków wymaga uzupełnienia opisu lub ponownego zgłoszenia. Są to:
1. Pałac Sroczyńskich – Jasło,
2. Budynek po byłej stajni – Chojnowo,
3. Zespół Dworski – Cumino,
4. Dom przy ulicy Potockiego 26 – Rzeszów,
5. Dawny Zespół Myśliwski – Julin,
6. Budynki Gospodarcze – Chojnowo,
7. Dom Ubogich – Dębowiec.

Konkurs Nasz Zabytek już na Mazowszu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie
3 października rusza VI, ostatnia już w tym roku edycja konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Tym razem w konkursie wezmą udział mieszkańcy Mazowsza, Podkarpacia i Lubelszczyzny. Kolejne trzy zabytkowe budynki (po jednym w każdym województwie) otrzymają od Fundacji milion złotych na rewaloryzację i szansę na nowe życie. Tym samym konkurs Nasz Zabytek odwiedzi ostatnie 3 z 16 województw i zamknie pierwszą ogólnopolską rundą konkursu, by w 2023 r ponownie powrócić do każdego z regionów.

To już szósty grant przyznany przez Fundacje Most the Most.
Tym razem 1 mln na dofinansowanie rewaloryzacji otrzyma Dawny Magazyn Soli, który zwyciężył w konkursie Nasz Zabytek w województwie lubuskim. Fundacja Most the Most i Miasto Nowa Sól podpisały dziś stosowną umowę.