Kilka słów o nas, misja i wizja, zespół Fundacji Most the Most:

Kim jesteśmy,
co robimy


O nas

Budujemy most między historią a teraźniejszością.

Wyobraź sobie dwa brzegi rzeki. Po jednej stronie jest przeszłość, po drugiej przyszłość. Ty jesteś tu i teraz. Jesteś teraźniejszością, kroczysz drogą z wczoraj do jutra. Przeszłość i przyszłość łączą się dzięki Tobie. Chcesz budować to, co przed Tobą. Ale czy sięgasz wstecz?

Przeszłość i przyszłość to miejsca i chwile w naszym życiu, które się przenikają czerpiąc z siebie wzajemnie. Nasza historia, tradycja, kultura to fundamenty naszej tożsamości i naszego potencjału dziś i jutro. Duma z naszych przodków oraz ich osiągnięć to część naszej tożsamości. Dlatego sięgamy do przeszłości po mądrość, doświadczenie i siłę. W przyszłość patrzymy z odwagą, kreatywnością i ufnością. Budujemy ją razem – tu i teraz wspólnymi siłami.

Rozejrzyj się wokół siebie. Zastanów się, co możesz zrobić dla siebie i dla innych. Jak możesz zmienić na lepsze swoją okolicę, wydobyć jej potencjał, rozwijać ją i zobaczyć codzienność  w nowym wymiarze?  Nie słuchaj tych, co mówią „nie da się”, „po co?”, „niech kto inny to zrobi”. Nie! Wszystko jest w Twoich rękach. Dziś jest czas, by działać.

Fundacja Most the Most jest mostem między przeszłością i przyszłością. Budujemy silny fundament sięgając do naszej historii i dziedzictwa narodowego.
Inspirujemy, integrujemy, wspieramy. Wspólnie z lokalnymi społecznościami dajemy nowe życie miejscom, które są dla nich ważne. Miejscom, które są rdzeniem historii Polski i Europy, i które są świadectwem naszego dziedzictwa. Miejscom, które pozwalają  nam na nowo odczuć więź historii i tradycji.

Przywracamy ciągłość między tym co było, a tym co jest i będzie. Jesteśmy dumni z naszego polskiego dziedzictwa i chcemy je pokazywać światu.

Budujemy wspólnie most między historią, a nowoczesnością. Przemieniamy zapomnienie w pamięć, ruinę w piękno, smutek w radość. Każdego dnia zmieniamy  świat wokół siebie.  Połączmy siły i róbmy to razem.

Most the Most

Łączymy pokolenia!


Misja

Budujemy kapitał społeczny poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy.

 • Inspirujemy ludzi w różnym wieku do działań na rzecz kultywowania polskiej tradycji i  ochrony naszego dziedzictwa;
 • budujemy zaangażowanie i aktywizujemy lokalną społeczność wokół działań na rzecz ochrony dziedzictwa;
 • wierzymy, że razem możemy dawać nowe życie miejscom, które są dla nas ważne, przemieniać zapomnienie w pamięć, ruinę w piękno, smutek w radość;
 • pokazujemy, że warto się angażować w sprawy ważne dla społeczności, że każdy ma wpływ na swoje otoczenie;
 • wierzymy, że wspólne działanie przynosi wielkie efekty, bo wspólnie możemy więcej, a nawet najwięcej;
 • pokazujemy, że warto wpływać na najbliższe otoczenie i być za to odpowiedzialnym; wspieramy budowę społeczeństwa obywatelskiego;
 • pomagamy budować odpowiedzialność za ojczyznę, także za tą małą, lokalną;
 • pokazujemy, że bez historii i dorobku naszych przodków nie byłoby nas, że warto czerpać mądrość z przeszłości i polskich tradycji.

Wizja

Chcemy być mostem między przeszłością i przyszłością, inspiratorem i integratorem społeczeństwa na rzecz kultury.

Wspieramy społeczeństwo, aby oddolnie i suwerennie podejmowało inicjatywy związane z:

 • kultywowaniem i przywracaniem dziedzictwa narodowego;
 • nadawaniem nowych funkcji społecznych (wynikających z ich potrzeb) zabytkowym obiektom, by tchnąć w nie nowe życie;
 • międzypokoleniową współpracą;
 • stymulacją lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego;
 • budujemy kapitał ludzki wokół miejsc historycznie ważnych dla społeczności lokalnych;
 • pogłębiamy społeczną samoświadomość wobec lokalnej tradycji i dziedzictwa narodowego;
 • inicjujemy współpracę wielu środowisk i partnerów;
 • pomagamy wyznaczać drogę i osiągać cele.

Nasz zespół

Poznajmy się!

Brygida Ślabska

Prezes Zarządu Fundacji

Brygida jest menedżerem z 16-letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi departamentami, których zadania skupione były głównie wokół zarządzania zakupami, zarządzania kontraktami sieciowymi i umowami oraz zarządzania procesami i projektami. Aby osiągnąć kluczowe dla organizacji cele, stawia na współpracę, synergię i optymalizację procesów biznesowych.

Dotychczas pracowała głównie dla Banku Zachodniego WBK (obecnie Santander Bank Polska) oraz dla Grupy LOTOS, między innymi w roli dyrektora Departamentu Zakupów (wolumen zakupów: pow. 540 mln rocznie). Przez wiele lat pełniła też funkcję Prezesa Zarządu spółki BZWBK Nieruchomości a potem Przewodniczącej Rady Nadzorczej tej spółki.

Brygida jest absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych realizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunkach: psychologia biznesu dla menedżerów oraz zarządzanie zakupami. Ukończyła studia Executive MBA realizowane przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

Jej hobby to zwiedzanie krajów o egzotycznej kulturze, odwiedziła między innymi: Mongolię, Birmę, Indie, Chiny, Syrię. W wolnym czasie przemierza ścieżki rowerowe Karkonoszy, czyta książki, ogląda filmy.

Anna Wojtaszek

Koordynator ds. projektów

Anna jest absolwentką Wydziału Politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze biur zarządu. Zdobyła je pracując w dużych organizacjach, takich jak: PZU S.A., PKO BP S.A, czy Bank Gospodarstwa Krajowego. Rzetelnie i profesjonalnie wspierała kadrę kierowniczą realizując zadania administracyjne, kancelaryjne biura oraz organizując różnego rodzaju spotkania wewnętrzne, a także z kontrahentami zewnętrznymi. Jest osobą rzetelną, świetnie zorganizowaną, lubiącą nowe wyzwania. W Fundacji współuczestniczy w organizacji i obsłudze konkursów, zdobywa doświadczenie z zakresu zarządzania projektami społecznymi, udzielania wsparcia finansowego dla wnioskujących oraz profesjonalnego przygotowywania umów. 

Wolne chwile spędza w gronie najbliższych członków rodziny. Interesuje się dobrą książką, lubi góry i podróże. 

Martyna Krawczonek-Kosior

Menedżer ds. komunikacji i PR

Martyna posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji i public relations. Z sukcesem zajmowała się wszystkimi aspektami efektywnej komunikacji – od kreacji, tworzenia kontentu, prowadzenia stron internetowych i mediów społecznościowych, po profesjonalną współpracę z partnerami i mediami. Na początku swojej drogi zawodowej zajmowała się komunikacją wewnętrzną oraz promocją Funduszy Europejskich. W kolejnych latach rozwijała swoje umiejętności komunikacyjne w takich obszarach jak – innowacje, startupy, kosmos, gospodarka, budownictwo i mieszkalnictwo. Jej konikiem jest organizacja eventów. Międzykontynentalnie zorganizowała relację z lądowania misji NASA InSight na Marsie w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

Pasją Martyny są podróże, często związane są z upodobaniami kulinarnymi. Gra w squasha. Jest miłośniczką psów, opiekuje się adoptowaną 15-letnią sznaucerką.

Róża Zabojszcz

Menedżer ds. komunikacji i PR

Róża posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy w obszarze marketingu i komunikacji. Zdobyła solidne doświadczenie w pracy w korporacjach oraz we własnej firmie. Od lat zajmuje się marketingiem w kanałach online i offline.
Do osiągnieć́, z których jest szczególnie dumna zalicza opracowanie i wdrożenie strategii marketingowej dla dwóch marek debiutujących na rynku. To była okazja na wbudowanie koncepcji marketingowej w produkt na etapie jego projektowania, integrując marketing z rozwojem produktu. Te zadania nie powiodłyby się bez kreatywnego myślenia i konsekwencji w realizacji planów. Zainteresowania zawodowe Róży obejmują również działania z zakresu zewnętrznego i wewnętrznego Public Relations. Do swoich sukcesów w tej dziedzinie zalicza zarządzanie komunikacją w okresie zmian, plan rebrandingu oraz samodzielne prowadzenie projektów z zakresu komunikacji i PR, począwszy od koncepcji, po analizę wyników. Ważne i pomocne okazały się wówczas zdolności interpersonalne i asertywność. 

Skończyła studia na wydziale filozofii. Lubi polską poezje współczesną, docenia złożony, korzenny smak tytoniu z Hondurasu i Nikaragui. Wolny czas dzieli pomiędzy obowiązki i przyjemności wynikające z bycia mamą, córką, siostrą i przyjaciółką. 

Wojciech Dzięgiel

Menedżer ds. zarządzania projektami

Wojciech jest skutecznym kierownikiem projektów z doświadczeniem w sektorach prywatnym, publicznym i non-profit. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w planowaniu i prowadzeniu innowacyjnych projektów, które mobilizują różnorodne grupy do wprowadzania zmian. Pasjonat budowania społeczności i pozytywnego wpływu na świat. Po ukończeniu studiów prawniczych Wojciech związał się z administracją publiczną na szczeblu centralnym, m.in. zajmując się legalizacją pobytu i kontrolą nabywania nieruchomości przez cudzoziemców. Następnie przez prawie 10 lat pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pełniąc obowiązki służbowe w Konsulacie Generalnym RP w Toronto i Ambasadzie RP w Dublinie. Umiejętności prowadzenia projektów rozwijał w Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, gdzie jako dyrektor wykonawczy i członek zarządu odpowiadał m.in. za Warsaw Security Forum – największą w regionie międzynarodową konferencję o bezpieczeństwie i obronności. Pracował również na różnych stanowiskach w Grupie Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu S. A. 

Wojciech jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brał udział w wielu kursach i szkoleniach zagranicznych, w tym w prestiżowej Haskiej Akademii Prawa Międzynarodowego. Był słuchaczem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Ukończył studia MBA, a obecnie jest w trakcie studiów „Zrównoważone finanse i ESG” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2018 r. został uhonorowany nagrodą Absolwenta Roku Europejskiej Akademii Dyplomacji. Swoje doświadczenie zawodowe połączył z pasją podróżowania po Polsce i świecie. Interesuje się literaturą współczesną, geopolityką i zagadnieniami wywiadu gospodarczego. W ostatnim czasie dużo czasu poświęca na tematykę zrównoważonego rozwoju. Uwielbia jazdę na rowerze pokonując tematyczne trasy m.in. szlakiem winnic na Morawach.

Maciej Seniw

Menedżer ds. zarządzania projektami

Brał udział w licznych kursach i szkoleniach m.in. specjalisty ds. marketingu i reklamy, podstaw księgowości oraz z zakresu dostępności wydarzeń kulturalnych dla osób ze szczególnymi potrzebami, czy Attended the International Intensive Course: MUSICAL INTERACTION AND LEARNING IN SCHOOLS AND COMMUNITIES „Your Performance!” w Rostocku (Niemcy) w ramach Programu Erasmus+.

Doświadczenie zawodowe zdobywał prowadząc zajęcia z rytmiki i muzyki w przedszkolach i szkołach Województwa Podkarpackiego; pracując jako organizator pracy artystycznej w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, zajmując się m.in. opracowywaniem repertuaru oraz planów pracy orkiestry, współpracą i opracowywaniem projektów umów z artystami wykonawcami polskimi i zagranicznymi, organizacją przetargów, organizacją i produkcją koncertów w ramach Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Pracując jako starszy specjalista ds. nadzoru nad instytucjami artystycznymi w obszarze muzyki i tańca w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawował m.in. nadzór nad państwowymi i współprowadzonymi instytucjami kultury. Stanowił zaplecze merytoryczne Ministerstwa, niezbędne do realizacji jego zadań, a także realizował zadania wynikające z kontroli zarządczej nad podległymi i nadzorowanymi instytucjami. Monitorował także życie kulturalne, szczególnie wydarzenia w obszarze muzyki i tańca. Współpracował ze środowiskiem, związkami i stowarzyszeniami oraz organizacjami pozarządowymi w celu wspierania inicjatyw kulturalnych i projektów edukacyjnych.

Od 2021 roku pełnił funkcję początkowo Kierownika Działu Programowego Departamentu Tańca, a później Kierownika Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca w Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca kierując, koordynując i zarządzając projektami realizowanymi przez podległy Zespół w obszarze edukacji i upowszechniania tańca.

Katarzyna Majcherek

Koordynator biura Fundacji

Katarzyna jest z wykształcenia architektem, studiowała również na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracując w biurze architektonicznym zdobywała doświadczenie zarówno z zakresu zadań administracyjnych, współpracy z klientami jak i opracowywania projektów technicznych, gdzie wykazywała się skrupulatnością i kreatywnością. Na swoim koncie ma także pracę jako artysta plastyk w pracowni mozaiki artystycznej. 

W Fundacji odpowiada za komunikację Konkursu Nasz Zabytek. Wspiera Zespół w organizacji i obsłudze konkursów, wykonuje obowiązki administracyjne biura. Swoje wykształcenie inżynierskie łączy z zamiłowaniem do polskich zabytków. Uwielbia pracę kreatywną i różnorodne zadania. Jej największą pasją jest malarstwo, inspirują ją ekspresjoniści. W wolnym czasie poświęca się fotografii cyfrowej i analogowej, rysuje. Uwielbia długie górskie wędrówki, koncerty muzyki współczesnej w gronie przyjaciół oraz polską i amerykańską literaturę fantastyczną.

Łukasz Szczepaniak

Menedżer ds. komunikacji i PR

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych na kierunku „Projektowanie graficzne” w Warszawie (licencjat w pracowni Ilustracji prof. Z. Januszewskiego w 2006) oraz w Rzymie (dyplom magistra u prof. D. Landi i L. Valerio w 2010). W ramach programu Erasmus w 2007 na Akademii w Turynie studiował także podstawy sztuki filmowej.

Specjalizuje się w szeroko rozumianej komunikacji wizualnej – w spektrum pomiędzy językiem sztuki a wizerunkiem i PR, skupiając się wokół budowania przekazu za pomocą znaków, kolorów i innych form plastycznych.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w galerii sztuki, gdzie zajmował się sprzedażą, organizacją wernisaży oraz dekoracją witryn i wizerunkiem firmy. Zawodowo zajmuje się przede wszystkim projektowaniem graficznym – głównie brandingu (logo, layouty stron, reklamy) oraz książek i ilustracji. Pracował m.in. dla Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz projektu Godly, głównie działa jednak jako freelancer. W ostatnich latach także na planach zdjęciowych reklam i programów na żywo oraz jako copywriter. Z mediami społecznościowymi związany syndromem sztokholmskim.

Interesuje się sztuką, kinem europejskim i filozofowaniem. Obok komunikacji wizualnej, chętnie rozwija także tę werbalną, w kilku językach. Swoje życie szczęśliwie dzieli z żoną, dwójką maluchów oraz jamnikiem Foxem. Bardzo lubi wędrować i jeździć na rowerze, a w jego sercu szczególne miejsce mają góry, jeziora, Jägermeister i PJ Harvey. 

Filip Czarnecki

Menedżer ds. zarządzania projektami
(w 2024 roku przebywa na bezpłatnym urlopie)

Filip Czarnecki – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiował także w podparyskim Conservatoire à Rayonnement Régional Boulogne-Billancourt. Pracując w jednej z czołowych agencji eventowych zdobył doświadczenie w kompleksowej realizacji projektów marketingowych, wydarzeń biznesowych, kulturalnych i sportowych w kraju i za granicą, zarówno dla sektora prywatnego, jak i spółek Skarbu Państwa. W 2014 roku ukończył XI edycję Szkoły Strategii Marki organizowaną przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Od 2013 roku związany z Fundacją MyWay, która wspierała młodych muzyków, zapewniając im narzędzia oraz wiedzę niezbędną na początku ich profesjonalnej kariery. Odpowiedzialny m.in. za projekty orkiestrowe oraz internetowe, w tym portal MyWay@Home mający na celu działanie w dwóch obszarach – odtwarzania mistrzowskich kursów interpretacji, warsztatów i wykładów oraz streamingu koncertów muzyki klasycznej. Przy projekcie Santander Orchestra, pełnił rolę project managera / inspektora orkiestry.

Od 2020 roku pracował w Narodowym instytucie Muzyki i Tańca, gdzie zajmował się: porządkowaniem i przebudową stron www. NIMiT we współpracy z Działem Komunikacji oraz pracownikami merytorycznymi Instytutu, wsparciem w realizacji bieżących działań zewnętrznych, m.in. w zakresie organizacji projektów i wydarzeń artystycznych (2. Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej, Polish Music on Stage), tworzeniem i implementacji nowych rozwiązań operacyjnych, informatycznych i logistycznych

Scroll to Top
Skip to content