Kilka słów o nas, misja i wizja, zespół Fundacji Most the Most:

Kim jesteśmy,
co robimy


O nas

Budujemy most między historią a teraźniejszością.

Wyobraź sobie dwa brzegi rzeki. Po jednej stronie jest przeszłość, po drugiej przyszłość. Ty jesteś tu i teraz. Jesteś teraźniejszością, kroczysz drogą z wczoraj do jutra. Przeszłość i przyszłość łączą się dzięki Tobie. Chcesz budować to, co przed Tobą. Ale czy sięgasz wstecz?

Przeszłość i przyszłość to miejsca i chwile w naszym życiu, które się przenikają czerpiąc z siebie wzajemnie. Nasza historia, tradycja, kultura to fundamenty naszej tożsamości i naszego potencjału dziś i jutro. Duma z naszych przodków oraz ich osiągnięć to część naszej tożsamości. Dlatego sięgamy do przeszłości po mądrość, doświadczenie i siłę. W przyszłość patrzymy z odwagą, kreatywnością i ufnością. Budujemy ją razem – tu i teraz wspólnymi siłami.

Rozejrzyj się wokół siebie. Zastanów się, co możesz zrobić dla siebie i dla innych. Jak możesz zmienić na lepsze swoją okolicę, wydobyć jej potencjał, rozwijać ją i zobaczyć codzienność  w nowym wymiarze?  Nie słuchaj tych, co mówią „nie da się”, „po co?”, „niech kto inny to zrobi”. Nie! Wszystko jest w Twoich rękach. Dziś jest czas, by działać.

Fundacja Most the Most jest mostem między przeszłością i przyszłością. Budujemy silny fundament sięgając do naszej historii i dziedzictwa narodowego.
Inspirujemy, integrujemy, wspieramy. Wspólnie z lokalnymi społecznościami dajemy nowe życie miejscom, które są dla nich ważne. Miejscom, które są rdzeniem historii Polski i Europy, i które są świadectwem naszego dziedzictwa. Miejscom, które pozwalają  nam na nowo odczuć więź historii i tradycji.

Przywracamy ciągłość między tym co było, a tym co jest i będzie. Jesteśmy dumni z naszego polskiego dziedzictwa i chcemy je pokazywać światu.

Budujemy wspólnie most między historią, a nowoczesnością. Przemieniamy zapomnienie w pamięć, ruinę w piękno, smutek w radość. Każdego dnia zmieniamy  świat wokół siebie.  Połączmy siły i róbmy to razem.

Most the Most

Łączymy pokolenia!


Misja

Budujemy kapitał społeczny poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy.

 • Inspirujemy ludzi w różnym wieku do działań na rzecz kultywowania polskiej tradycji i  ochrony naszego dziedzictwa;
 • budujemy zaangażowanie i aktywizujemy lokalną społeczność wokół działań na rzecz ochrony dziedzictwa;
 • wierzymy, że razem możemy dawać nowe życie miejscom, które są dla nas ważne, przemieniać zapomnienie w pamięć, ruinę w piękno, smutek w radość;
 • pokazujemy, że warto się angażować w sprawy ważne dla społeczności, że każdy ma wpływ na swoje otoczenie;
 • wierzymy, że wspólne działanie przynosi wielkie efekty, bo wspólnie możemy więcej, a nawet najwięcej;
 • pokazujemy, że warto wpływać na najbliższe otoczenie i być za to odpowiedzialnym; wspieramy budowę społeczeństwa obywatelskiego;
 • pomagamy budować odpowiedzialność za ojczyznę, także za tą małą, lokalną;
 • pokazujemy, że bez historii i dorobku naszych przodków nie byłoby nas, że warto czerpać mądrość z przeszłości i polskich tradycji.

Wizja

Jesteśmy mostem między przeszłością i przyszłością, inspiratorem i integratorem społeczeństwa na rzecz kultury.

Wspieramy społeczeństwo, aby oddolnie i suwerennie podejmowało inicjatywy związane z:

 • kultywowaniem i przywracaniem dziedzictwa narodowego;
 • nadawaniem nowych funkcji społecznych (wynikających z ich potrzeb) zabytkowym obiektom, by tchnąć w nie nowe życie;
 • międzypokoleniową współpracą;
 • stymulacją lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego;
 • budujemy kapitał ludzki wokół miejsc historycznie ważnych dla społeczności lokalnych;
 • pogłębiamy społeczną samoświadomość wobec lokalnej tradycji i dziedzictwa narodowego;
 • inicjujemy współpracę wielu środowisk i partnerów;
 • pomagamy wyznaczać drogę i osiągać cele.

Nasz zespół

Poznajmy się!

Beata Kuchcińska

Prezes Fundacji Most the Most

Beata jest menadżerem z ponad 30-letnim międzynarodowym, multi-dyscyplinarnym doświadczeniem w dziedzinie deweloperskiej, inżynierskiej i budowlanej. Podczas wieloletniej kariery zawodowej w Australii zarządzała projektami budowlanymi w wielu częściach Australii i Azji. W latach 2006-2011 zarządzała projektami o wielkiej skali, planując i budując osiedla – „miasta” na pustyni arabskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Syrii, pełniąc funkcje dyrektora zarządzającego inwestycją (Syria) i menedżera zarządzającego inwestycjami (Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska). Od 2015 do 2017 była Członkiem Rady Nadzorczej Northern Sydney Local Health District w Sydney, NSW Australia.

Odkąd w 2017 roku wróciła do Polski, wspierała swym międzynarodowym doświadczeniem BGK Nieruchomości / PFR Nieruchomości jako dyrektor projektu Modelowe Osiedle Nowe Jeziorki oraz Bank Gospodarstwa Krajowego pełniąc funkcję Doradcy Prezesa. 

Jest absolwentką University of Western Australia na kierunku Inżynieria Lądowa. Ukończyła studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA), Doctor of Business Administration (DBA) oraz Master of Laws (L.L.M.) na Collegium Humanum Warsaw Management University, akredytowane przez Apsley Business School w Londynie.

Beata interesuje się innowacjami, zwłaszcza w obszarach zrównoważonej energii. W wolnym czasie pogłębia swą wiedzę na temat starożytnej historii i rdzennych kultur. Jej pasje to tango argentyńskie, joga, medytacje i podróże.

Przewiń do góry