Koncert Muizk Nva Lab - Nowa Sól

Koncert Muizk Nva Lab - Nowa Sól


19/04/2024

 

Muizk Nva Lab

Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli
ul. Piłsudskiego 49,
19.04.2024 r. godz. 19:00

Rezerwacja darmowych wejściówek
https://bit.ly/4a7GHwC

 

Rozpoczynamy Trasę Koncertową Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Improwizowanej WSPÓŁBRZMIENIA 2023 organizowaną przez Fundację Most the Most w ramach nagrody przyznanej w pierwszej edycji konkursu. Z koncertami zawitamy do 16 miast i gmin z całej Polski, które dzięki zaangażowaniu mieszkańców wyróżniono w konkursie „Nasz Zabytek”. Podczas pierwszego z koncertów wystąpi Laureat I wyróżnienia w Konkursie MUIZK NVA LAB.

 

MUIZK NVA LAB (czyli laboratorium muzyki nowej), powstało w 2022 roku. Jest eksperymentalnym zespołem eksplorującym nowe obszary muzyki współczesnej. W skład grupy wchodzą Wojtek Braszak, Filip Chojnacki, Mateusz Brzostowski i Nikodem Kluczyński jako lider.

Nikodem opisuje swój zespół jako „czterech szalonych muzycznych alchemików, którzy w swych artystycznych probówkach mieszają wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i wszystkich innych możliwych stylistycznych domieszek.”

MUIZK NVA LAB to innowacyjny zespół, który umiejętnie wciąga słuchaczy w ekscytującą ekspedycję do niesondowanych obszarów dźwięków. Ich inauguracyjny album „concrete angels” zyskał serca odbiorców i zdobył laury na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Improwizowanej WSPÓŁBRZMIENIA. W trakcie występu w Nowej Soli, publiczność będzie miała okazję odkryć utwory z debiutanckiego albumu przygotowane na nadchodzący krążek, którego premiera jest już na horyzoncie.

 

O muzykach

Nikodem Kluczyński to absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest laureatem kilkunastu międzynarodowych konkursów kompozytorskich.

Mateusz Brzostowski — polski perkusista sesyjny, producent. Absolwent wydziału jazzu i muzyki estradowej na Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureat głównych nagród na dwóch największych festiwalach perkusyjnych w Polsce. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami. W jego dyskografii znajduje się ponad 25 płyt.

Wojtek Braszak — poznański saksofonista jazzowy, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer. Ukończył studia I i II stopnia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie saksofonu jazzowego. Uczestnik i laureat wielu warsztatów, festiwali oraz konkursów instrumentalnych i chóralnych. Dumny nauczyciel wspaniałej klasy adeptów saksofonu.

Filip Chojnacki — pianista, organista i kompozytor; absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego; obecnie również tamtejszy wykładowca, a także pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu. Na stałe współtworzy Zespół 33, The FriendsTones Trio, Filip Chojnacki Trio czy Skalpel Big Band.

 

WSPOŁBRZMIENIA 2023 — Trasa Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Improwizowanej

 

Trasa koncertowa WSPOŁBRZMIENIA 2023 to realizacja nagród przyznanych w pierwszej edycji konkursu. Laureaci — Michał Aftyka Quintet, Muizk Nva Lab oraz Marcin Pater Trio — zaprezentują się w serii 16 występów rozlokowanych na terenie całej Polski. Z koncertami zawitamy do miast i gmin, które dzięki zaangażowaniu mieszkańców wyróżniono w konkursie „Nasz Zabytek”.

WSPOŁBRZMIENIA 2023 to przede wszystkim promocja wybitnych talentów z kręgu muzyki improwizowanej w Polsce. Podczas koncertów będzie można odkryć różnorodności i głębię ekspresji muzycznej, którą oferuje improwizacja.

Koncerty otworzą przestrzeń na prezentację oryginalnych utworów, gdzie twórczość artystyczna przeplata się z momentem jej wykonania. Wymagające od wykonawców zarówno odwagi, jak i kreatywności, spotkania te zaoferują publiczności bogate wrażenia, pozostawiając trwały i ciepły ślad w pamięci uczestników.

Więcej informacji

Zobacz cały kalendarz

Scroll to Top
Skip to content