
MOST
THE MUSIC
To program edukacji muzycznej, skierowany do dzieci i młodzieży, który zakłada ich aktywizację poprzez udział w bezpłatnych zajęciach muzycznych. Uczestnicy pracują z profesjonalnymi trenerami śpiewu i mają dostęp do niezbędnych instrumentów.
Po każdej edycji konkursu Nasz Zabytek, Fundacja Most the Most proponuje właścicielom wybranych zwycięskich obiektów dołączenie do programu Most the Music. Taką szansę otrzymują właściciele zabytków z tych gmin lub powiatów, w których mieszkańcy wykazali się ponadprzeciętną oddolną inicjatywą i w sposób szczególnie liczny wzięli udział w I konkursie Nasz Zabytek.
Możliwość udziału dzieci i młodzieży z tych regionów w programie Most the Music jest zacieśnieniem współpracy oraz dodatkowym uhonorowaniem nadzwyczajnej postawy lokalnych społeczności.
Dyrektorem Artystycznym programu jest uznany polski dyrygent i kompozytor Adam Sztaba.

Most the Music to program edukacji muzycznej, skierowany do dzieci i młodzieży, który zakłada ich aktywizację poprzez udział w bezpłatnych zajęciach muzycznych. Uczestnicy pracują z profesjonalnymi trenerami śpiewu i mają dostęp do niezbędnych instrumentów.
Po każdej edycji konkursu Nasz Zabytek, Fundacja Most the Most proponuje właścicielom wybranych zwycięskich obiektów dołączenie do programu Most the Music. Taką szansę otrzymują właściciele zabytków z tych gmin lub powiatów, w których mieszkańcy wykazali się ponadprzeciętną oddolną inicjatywą i w sposób szczególnie liczny wzięli udział w I konkursie Nasz Zabytek. Możliwość udziału dzieci i młodzieży z tych regionów w programie Most the Music jest zacieśnieniem współpracy oraz dodatkowym uhonorowaniem nadzwyczajnej postawy lokalnych społeczności.
Dyrektorem Artystycznym programu jest uznany polski dyrygent i kompozytor Adam Sztaba.
FINAŁ
II edycji Most the Music
Za nami finał II edycji Programu Most the Music! Rozpoczął się on od obozu muzycznego dla naszych wszystkich chórzystów z całej Polski. Zakończeniem był wielki koncert w Filharmonii Narodowej.
Wróćmy wspomnieniami do tych magicznych i pełnych wzruszeń chwil. Zobaczcie relacje z tych wydarzeń!
Wspominamy finał programu Most the Music edycja I
Zobacz, jak było w zeszłym roku. Pokazujemy kulisy obozu
i przypominamy niezapomniane chwile Koncertu Finałowego
W czerwcu 2023 roku w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach gościliśmy cztery chóry dziecięco-młodzieżowe z: Kruszyna, Uniejowa, Niećkowa i Tuszyna. Nasz tygodniowy obóz muzyczny był pełen niezapomnianych chwil. Chociaż dni były wypełnione intensywnymi ćwiczeniami pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, nie zabrakło czasu na relaks i zabawę. Zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe i tańce dodawały energii i sprzyjały integracji.
Nasz obóz to nie tylko nauka i praca, ale również okazja do tworzenia wspaniałych wspomnień i budowania przyjaźni. Na zdjęciach uchwyciliśmy uśmiechy, koncentrację i radość. Zobaczcie sami!
DOWIEDZ SIĘ
WIĘCEJ
O PROGRAMIE
Integracja społeczna dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk, wzmocnienie relacji koleżeńskich i więzi społecznych
Zbudowanie poczucia przynależności do grupy i poczucia własnej sprawczości
Zachęcenie do udziału, w alternatywnych do świata gier komputerowych i wirtualnych rozmów, kreatywnych zajęciach. Możliwość spędzania „w realu” wolnego czasu z rówieśnikami
Wspieranie integracji międzypokoleniowej. Koncerty młodych artystów kierowane będą między innymi do ich rodzin, przyjaciół i innych chętnych przedstawicieli lokalnych społeczności
Nagradzanie za konsekwentne zmierzanie do celu, systematyczną pracę i zaangażowanie. Nagrodą będzie wakacyjny obóz zakończony wielkim, wspólnym koncertem finałowym z udziałem znakomitych gości
DLACZEGO POSTAWILIŚMY NA MUZYKĘ?

MUZYKA
to najskuteczniejsza
i najpiękniejsza metoda
na zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży. Angażuje całe ciało i emocje;
świadomość i podświadomość;
zmysły oraz wyobraźnię.

Uczęszczanie
na warsztaty
ŚPIEWU
ma realny wpływ na kształtowanie się postaw społecznych i moralnych dzieci. Wzrasta zdyscyplinowanie w działaniu i samodzielności. Muzyka zwiększa aktywność i inwencję twórczą, zmniejsza zahamowania społeczne.

ŚPIEWANIE
zmniejsza stres
i napięcie
daje przyjemność oraz buduje poczucie wspólnoty. A będąc częścią wspólnoty, czujemy się bezpieczniej
CO ROBIMY DLA

POMYSŁ
I NADZÓR
Fundacja Most the Most sprawuje nadzór nad całością Programu
FINANSOWANIE
Fundacja Most the Most w całości pokrywa koszty organizacyjne Programu
PARTNERZY
Nawiązujemy współpracę z potencjalnymi partnerami, którzy wesprą i uświetnią realizację Programu
GRANDE
FINALE
W okresie wakacyjnym zaprosimy dzieci i młodzież na wakacyjny obóz muzyczny. Jego zakończeniem będzie uroczysty koncert finałowy chórów Most the Music z udziałem gości specjalnych!
UCZESTNICY PROGRAMU
Wsparcie utworzenia dziecięcych i młodzieżowych chórów Most the Music to wyróżnienie najbardziej zaangażowanych społeczności w Konkursie Nasz Zabytek.
Fundacja Most the Most do pilotażowej edycji programu w 2022 roku zaprosiła gminy: Dzierżoniów, Sicienko, Uniejów oraz Powiat Grajewski.
Od września 2023 roku do programu dołączyły chóry z gmin: Cieszanów, Biecz, Strzelce Opolskie oraz Rudy Śląskiej.
Fundacja Most the Most wspiera chóry przez dwa lata.
Pamiętajcie! O doborze miejsc utworzenia chórów Most the Music decydują:
– podpisanie umowy w konkursie Nasz Zabytek na terenie danej gminy/powiatu;
– skala zaangażowania lokalnej społeczności w Konkursie Nasz Zabytek.

DYREKTOR ARTYSTYCZNY
Adam Sztaba
Dyrektorem Artystycznym programu jest uznany polski dyrygent i kompozytor Adam Sztaba. Przygotowuje On dla chórów Most the Music aranżacje muzyczne i dba o to, żeby dzieci i młodzież opanowały repertuar. Adam Sztaba daje uczestnikom programu nieocenione wsparcie edukacyjne oraz… dawkę dobrego humoru. Pod batutą Maestro odbywa się wielki koncert finałowy, który jest zwieńczeniem pracy chórów Most the Music.
Adama Sztaba zdobył wszechstronne doświadczenie zawodowe, jest pianistą, aranżerem i producentem muzycznym, a także osobowością telewizyjną. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji. Znany jest z takich programów jak „Idol”, „Must Be the Music”, „Fabryka gwiazd”.
Współpracował z wieloma artystami. Wśród nich wymienić można takie gwiazdy jak: Sting, Quincy Jones, Terence Blanchard, Chris Botti, Dolores O’Riordan, Michael Bolton, Helena Vondráčkova, José Carreras, Edyta Górniak, Kayah, Anna Dąbrowska, Violetta Villas, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Kasia Kowalska, Katarzyna Groniec, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Seweryn Krajewski, Janusz Józefowicz, Krzysztof Krawczyk, Przemysław Gintrowski, Perfect, Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa, Grupa MoCarta.

ASYSTENT DYREKTORA
ARTYSTYCZNEGO
Patryk Sikora
Ten zdolny kompozytor, aranżer i dyrygent dołączył do programu Most the Music w 2023 roku. Zadaniem Patryka jest wsparcie Dyrektora Artystycznego. Jego talent objawia się w różnorodnych gatunkach muzycznych. Doświadczenie Patryka Sikory obejmuje współpracę m.in. z teatrami i stacjami telewizyjnymi. W latach 2020-2023 współtworzył musical ,,Człowiek z La Manchy” w reżyserii Anny Wieczur w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Wielokrotny uczestnik kursów mistrzowskich, konkursów i programów stypendialnych prowadzonych przez instytucje krajowe i międzynarodowe.
Członek kadry warsztatów dla młodych kompozytorów, aranżerów, instrumentalistów i wokalistów „Latem Zagrane” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Współpracował m.in. z: Sinfonia luventus, Orkiestrą Polskiego Radia, Lwowską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Adama Sztaby, Sinfonia Viva, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Orkiestrą Tomka Szymusia, Orkiestrą Grzegorza Urbana, Grott Orchestra, Stokłosa Collectiva Orchestra, Royal Symphony Orchestra, West Side Sinfonietta, Blue Café, Stanisławą Celińską oraz wieloma filharmoniami regionalnymi i orkiestrami akademickimi.
